Vyhledávání


Kontakt

Výklad karet
Hana Štěpáníková, okr. Uherské Hradiště
IČO: 88138828

E-mail: babske-ucho@email.cz

 

Babské Ucho - Hlas nitra

12.03.2013 19:02

 

    Šalvěji lékařské se také říkalo a občas stále říká Babské Ucho, její vlastnosti korespondují s mojí prací, s výklady karet a také s tímto webem. Šalvěji se dříve připisovala velká léčivá moc, nyní je používání šalvěje všeobecně rozšířeno a lidé v ní postupně začali vidět zcela obyčejnou bylinu. Její lékařské užití je opravdu široké, pomáhá jak při ženský potížích, tak při potížích z oblasti nervů, působí silně antibioticky na široké spektrum mikrobů, při léčbě angín a nejrůznějších zánětů. Používá se také v kosmetice, při koupelích či jako výborné koření v kuchyni. Šalvěj se také používá k umocnění přání a také jako jedna s nejsilnějších očistných bylin.

    Je mi velmi blízká země a její dary, které spatřuji také v léčivých bylinách. V dnešní době jsme touto dobou, shonem nebo chcete-li uspořádáním této společnosti od přírody otrháváni. Je pro nás jednodušší vzít si pilulku. Faktem ale zůstává, že zdroj síly čerpáme z přírodních zdrojů a na každou nemoc existuje přirozený prostředek.

    Tento web jsem původně nazvala Babské Ucho jako odkaz léčivých rostlin, zemitosti a spojení s kořeny a přírodou a nyní ho spojuji s Hlasem nitra a nalezením hlubokých kořenů uvnitř nás. Soustředíme - li pozornost do vlastního nitra nikdy se neztratíme ve vnějším světě, zakotvíme se v přítomném okamžiku. Neztratíme se ve své mysli, v emocích, obavách a touhách - ty mohou existovat nadále, ale přestanou nás ovládat, a my můžeme přenést tento klid a spojit ho se zemí a každodenním životem.

    Šalvěj (salvia=zdraví) kdo podle tradice požije šalvěj, stane se nesmrtelným, co do moudrosti i věku. Tuto moudrost můžeme nalézat jak v klidu přírody, tak najít hluboký klid a štěstí v našem nitru.

    Přeji Vám štěstí a zdraví jež vždy bylo a stále je možné. Hranice existují pouze tam, kde si je sami uděláme.