Vyhledávání


Kontakt

Výklad karet
Hana Štěpáníková, okr. Uherské Hradiště
IČO: 88138828

E-mail: babske-ucho@email.cz

 

Výklad Tarotu

Nabízím tyto výklady, podrobněji zde:

 
O Tarotu

Tarot je velmi starý ucelený soubor o 78 kartách, propujující v sobě prvky astrologie, kabaly, numerologie, archetypální a transpersonální psychologie.  Tento jedinečný ucelený soubor obrazů se dotýká podvědomí člověka a celého lidstva napříč věkem.

    Původ tarotu je velmi nejistý, někteří se snaží najít spojení Tarotu a egyptských mysterií, jisté je, že Tarot ve své klasické podobě existoval ve čtrnáctém století.

Tarot je celistvý soubor plný symbolických obrazů, které mapují celé univerzum, zakládá se také na údajích kabaly. Základem kabaly je takzvaný Strom života, který obsahuje deset sefirot, tato desítka je vlastní také Tarotu. Ten obsahuje Velkou a Malou Arkánu, přičemž Malá Arkána sestává ze čtyř barev (meče, hole, poháry a disky) a to u každé barvy po deseti. Malá Arkána dále sestává z tzv. dvorních karet, které jsou také čtyři a to je Rytíř, Královna, Král (u Crowleyho Princ) a Páže (u Crowleyho Princezna).

    Strom života v kabale představuje mapu universa.

Velká Arkána Tarotu má celkem dvaadvacet trumfů. Na stromu života jsou mezi sefirami, představují elementy a zároveň  sobě zahrnují celou Malou Arkánu.